Newsletter

Spółki SIGNAL IDUNA osiągnęły 16% wzrost składki

11.08.2011
 Spółki SIGNAL IDUNA osiągnęły 16% wzrost składki W pierwszym półroczu 2011 polskie spółki Signal Iduna notują 16% wzrost przypisu składki. Szczególnie dobre wyniki osiągnięto w spółce życiowej, która wzrosła o 70% w stosunku do analogicznego okresu roku 2010.

W okresie od stycznia do czerwca 2011 roku składka przypisana brutto w spółce majątkowej SIP TU S.A. spadła o 4% w stosunku do roku poprzedniego i wyniosła 28,5 miliona złotych. „Wynika to z dążenia do uzyskania jeszcze większej rentowności w linii ubezpieczeń podróżnych (przejściowy spadek składki wynikający z rozstania się z niektórymi dużymi tour-operatorami) oraz z dążenia do poprawy wyniku technicznego ubezpieczeń zdrowotnych – w związku z powyższym składka utrzymuje się na podobnym do ubiegłego roku poziomie. W linii majątkowej odnotowaliśmy znaczący, bo aż 42% wzrost składki przypisanej m.in. dzięki rozwojowi bancassurance, ubezpieczeń mieszkaniowych oraz sukcesowi nowej oferty adresowanej do małych przedsiębiorstw.” - komentuje wyniki dr Adam H. Pustelnik, Prezes Signal Iduna.

Współczynnik szkodowości brutto (uwzględniający szkody wypłacone, rezerwy szkodowe i wyznaczany w oparciu o składkę zarobioną), wyniósł 71%. Warty odnotowania jest znaczny, bo aż 26% spadek współczynnika szkodowości w indywidualnych ubezpieczeniach zdrowotnych, będący zasługą nowego modelu zarządzania tą linią biznesu. „Wynik finansowy spółki majątkowej za okres od stycznia do czerwca 2011 roku wynosi minus 6,8 miliona złotych, praktycznie tyle samo co w roku ubiegłym. Liczymy, że druga połowa roku będzie lepsza, spółka majątkowa jest już organizacyjnie przygotowana do stabilnego wzrostu.” – konkluduje Adam H. Pustelnik.

Dobre wyniki osiągnęła Signal Iduna Życie Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Składka przypisana brutto wzrosła o 70% w stosunku do analogicznego okresu roku 2010 i wyniosła 18,1 miliona złotych. Tak dobry wynik spółki życiowej w pierwszym półroczu 2011 roku to skutek dynamicznego wzrostu sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie, poszerzenia oferty i wzrostu aktywności w kanale bancassurance – gdzie odnotowano 61%-owy wzrost przypisu składki.

Jesteśmy zadowoleni z pierwszego półrocza tego roku, obydwie spółki osiągnęły wynik finansowy lepszy od oczekiwań. W drugiej połowie roku oczekujemy dwucyfrowej dynamiki rozwoju dla naszych spółek. Dzięki konsekwentnej realizowanej strategii opartej o ścisłą kontrolę kosztów, uważamy że osiągnięcie określonego na rok 2011 celu finansowego jest wysoce prawdopodobne. Dodatkowo w trzecim i czwartym kwartale br. planujemy wprowadzenie na rynek 2-3 nowych produktów w obszarze ubezpieczeń zdrowotnych, podróżnych i majątkowych, co powinno dać naszym spółkom dodatkowy impuls wzrostowy – zaznacza Adam H. Pustelnik.
SIGNAL IDUNA
Warto wiedzieć
Zapraszamy Państwa do udziału w bloku szkoleniowym: 04.10.2011
„Modelowanie zarządzania procesami biznesowymi w instytucjach ubezpieczeniowych”Moduł I - „Budowa... więcej
Spółki SIGNAL IDUNA osiągnęły 16% wzrost składki 11.08.2011
W pierwszym półroczu 2011 polskie spółki Signal Iduna notują 16% wzrost przypisu składki. Szczególnie... więcej
Pomoc na drodze 27.07.2011
Jak pokazują badania Instytutu Turystyki aż 40% Polaków na urlop wybiera się samochodem. Przed wyjazdem... więcej
więcej

  • NetMedia S.A.
    Spółka giełdowa
  • 02-625 Warszawa
    ul. Woronicza 15
  • tel.: 0 801 08 08 11
    fax: (22) 567 31 01